Spotkanie wojewody Mikołaja Bogdanowicza z przedstawicielami organizacji pozarządowych

🇵🇱🤝🇺🇦 Wczoraj wojewoda Mikołaj Bogdanowicz spotkał się z organizacjami pozarządowymi z regionu, które zajmują się różnymi formami wsparcia osób z Ukrainy. W tym z kierownictwem Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Toruniu.


💬 Dziękuję za to, że ci wszyscy, którzy robią to od kilkunastu miesięcy, chcą dalej pomagać. Są też nowe organizacje, które się włączają w tę pomoc. Pamiętajmy, że my tu pomagamy osobom szczególnym: kobietom, dzieciom, osobom starszym – mówił wojewoda.


👍 Podczas spotkania reprezentant rządu podpisał kolejne 30 umów z organizacjami pozarządowymi na kwotę ponad 3,3 mln zł. W pierwszych miesiącach najważniejszą formą pomocy było zapewnienie dachu nad głową i wyżywienie. Teraz umowy dotyczą przede wszystkim aktywizacji przebywających w regionie obywateli Ukrainy.


👉 Do tej pory w utworzonych w Bydgoszczy, Toruniu i Inowrocławiu punktach informacyjnych od początku wojny, od 24 lutego 2022 roku, udało się pomóc przeszło 23 tysiącom osób. Na infoliniach, gdzie uchodźcy mogli dzwonić po wsparcie, zarejestrowano ponad 300 tys. połączeń. Na zakwaterowanie i wyżywienie trafiło do naszego województwa ponad 270 mln zł rządowych środków.

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Dodaj komentarzVerified by MonsterInsights