Prelekcja w Klubie Seniora w Nieszawie

W dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność gościć w Klubie Seniora w Nieszawie. Celem spotkania z członkami klubu było zapoznanie ich z działalnością Polskiego Czerwonego Krzyża ze szczególnym położeniem nacisku na honorowe krwiodawstwo oraz pierwszą pomoc.

Przedstawiliśmy historię powstania Polskiego Czerwonego Krzyża oraz statutową działalność w czasach obecnych. Słuchacze mogli m.in. poznać poszczególne kierunki działań PCK oraz informacje na temat znaku Czerwonego Krzyża oraz ochronnego znaczenia tego emblematu.

Kolejną tematyką podjętą w czasie prelekcji było honorowe krwiodawstwo. Tą jakże piękną ideę przedstawił wolontariusz i honorowy dawca krwi Pan Marcin Lesiak. Seniorzy zapoznali się zarówno z podstawowymi informacjami z dziedziny krwiodawstwa jak i tematyką krwiolecznictwa (doborem krwi dla danego pacjenta, ilością krwi zużywaną przy transfuzjach itp). Informacje przedstawione w prezentacji graficznej oraz filmie okazały się dla Seniorów przyjemne w odbiorze.

Spotkanie było utrzymane raczej w postaci rozmów i odpowiadania na pytania niż zwykłej prelekcji. Członkowie klubu mieli szereg zapytań i można było zauważyć duże zainteresowanie tematyką czerwonokrzyską ze strony uczestników.

Trzecim zagadnieniem była pierwsza pomoc. Przedstawiliśmy najpierw informacje na temat pierwszej pomocy w tym procedury i poszczególne kroki resuscytacji krążeniowo oddechowej a następnie przy użyciu fantoma pokazaliśmy praktyczny sposób jej wykonywania.

Oczywiście nie obyło się bez okolicznościowego zbiorowego zdjęcia.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie. Mamy nadzieję, że Seniorzy przekażą swoim najbliższym informacje na temat działalności Polskiego Czerwonego Krzyża. Jako PCK zawsze jesteśmy otwarci na współpracę i pomysły Seniorów. Nawet takie “przyjacielskie” spotkanie, rozmowa w czasie której następuje wymiana poglądów na różnorakie tematy ma bardzo pozytywny wpływ na obie strony.

Dodaj komentarzVerified by MonsterInsights