Międzynarodowy Dzień Młodzieży 2020

Międzynarodowy Dzień Młodzieży obchodzony jest co roku 12 sierpnia. W tym dniu zwracamy uwagę społeczności międzynarodowej na problemy młodzieży i celebrujemy potencjał tejże młodzieży traktując ją jako partnera w globalnym społeczeństwie. Pomysł Międzynarodowych Dni Młodzieży został zaproponowany w 1991 roku przez młodych ludzi zgromadzonych w Wiedniu na pierwszej sesji Światowego Forum Młodzieży przy Organizacji Narodów Zjednoczonych. 

W 1998 r. Na pierwszej sesji Światowej Konferencji Ministrów Odpowiedzialnych za Młodzież , której gospodarzem był rząd Portugalii we współpracy z Organizacją Narodów Zjednoczonych (Lizbona, 8-12 sierpnia 1998 r.) została przyjęta   rezolucja ogłaszająca 12 sierpnia Międzynarodowym Dniem Młodzieży  1998). Rekomendacja ta została następnie zatwierdzona na pięćdziesiątej czwartej sesji Zgromadzenia Ogólnego w rezolucji   A / RES / 54/120 zatytułowanej „Polityka i programy angażujące młodzież” (17 grudnia 1999 r.).

Zgromadzenie zaleciło zorganizowanie publicznych działań informacyjnych w celu wspierania Dnia jako sposobu na zwiększenie świadomości o Światowym Programie Działań na rzecz Młodzieży , przyjętym przez Zgromadzenie Ogólne w 1996 roku.

Rezolucja Rady Bezpieczeństwa nr 2250 (9 grudnia 2015 r.) W sprawie młodzieży, pokoju i bezpieczeństwa stanowi bezprecedensowe uznanie pilnej potrzeby zaangażowania młodych twórców pokoju w promowanie pokoju i przeciwdziałanie ekstremizmowi oraz wyraźnie stawia młodzież jako ważnego partnera w globalnych wysiłkach.

Młodzież udzielająca się w Polskim Czerwonym Krzyżu jest jednym z filarów Stowarzyszenia. Aktywna i zaangażowana może stanowić przykład zarówno dla innych młodych ludzi jak i dorosłych. Ostatnie miesiące dobitnie to pokazały. Mimo sytuacji kryzysowej stanęła na wysokości zadania i udzielała pomocy starszym oczywiście z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa.

Dodaj komentarzVerified by MonsterInsights