Jak pomagać mądrze?

Dziś mówimy o mądrym pomaganiu. Wiele z osób zastanawia się, czy przekazać pieniądze na wsparcie działań #napomocUkrainie. Oto 4 powody, dlaczego ten sposób jest dobry:

1. Przekazanie pieniędzy nie zajmuje dużo czasu i jest łatwe.

2. Czerwony Krzyż prowadzi programy, dzięki którym przekazujemy potrzebującym karty przedpłacowe ze środkami finansowymi, za które mogą kupić to, czego potrzebują. W ten sposób pozwalamy osobom potrzebującym zachować swoją godność.

3. Środki finansowe wykorzystujemy na zakup towarów i usług na lokalnych rynkach, w ten sposób wspieramy lokalną ekonomię.

4. Część z darów rzeczowych tj. używane ubrania, czy żywność, nie nadaje się do użycia. W ten sposób marnujemy dobra. Pamiętajcie, aby pomoc humanitarna była skuteczna, musimy dostosować ją do aktualnych potrzeb.

https://fb.watch/bNqGuWlpLT/

Dekalog pomocy rzeczowej dla ofiar wojny w Ukrainie

  1. Jeśli chcesz pomóc rzeczowo – wybierz znaną i sprawdzoną organizację lub akcję władz Twojego miasta. Listę wiarygodnych organizacji i kontakty do pomocowych akcji samorządowych znajdziesz na pomagajmadrze.pl
  2. Zanim coś kupisz, sprawdź, jaka pomoc i wsparcie właśnie teraz są najbardziej potrzebne. Lista potrzeb się zmienia i jest sporo fake newsów, a rzetelne organizacje i samorządy najlepiej wiedzą, co aktualnie jest niezbędne.
  3. Rzeczy nowe są bardziej przydatne niż używane. Pomoc ofiarom wojny nie jest okazją do porządków w szafie lub magazynku. Dbaj o jakość!
  4. Masz 50,100 lub 500 zł na pomoc? Nie kupuj kilku różnych rzeczy na raz, ale całe zgrzewki jednego produktu z aktualnej listy potrzeb. To ułatwi dystrybucję wśród potrzebujących.
  5. Kupuj produkty spożywcze z wyraźnie widoczną oraz długą datą przydatności do spożycia. Lepsze są w opakowaniach plastikowych, metalowych i kartonowych niż szklanych.
  6. Pakuj swą pomoc w zamknięte kartony oraz hasłowo napisz, co jest w środku. Podaj ilość sztuk, a w przypadku odzieży opisz też rozmiary.
  7. Sortuj! Nie mieszaj w jednym kartonie pomocy różnego rodzaju. Oddzielnie pakuj produkty spożywcze, leki, środki czystości itp. – grupuj kategoriami.
  8. Przygotowaną pomoc przywieź do punktów zbiórek firmowanych przez znaną organizację lub samorząd. Będziesz mieć pewność, że Twoja pomoc trafi we właściwe ręce.
  9. Nie masz pewności, co kupić lub przekazać? Wpłać wybraną kwotę na konto organizacji pomocowej. Wybieraj TYLKO konta organizacji już znanych i sprawdzonych w niesieniu pomocy.
  10. Planuj długofalowo. Twoja pomoc będzie potrzebna jeszcze długo. Wybierz jedną ze sprawdzonych organizacji lub samorząd jako stałego partnera Twojej pomocy.

W Toruniu zarówno dary rzeczowe jak i środki pieniężne zbiera:
Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Toruniu
ul. Jęczmienna 10, 87-100 TORUŃ

Nie przyjmujemy odzieży i obuwia za wyjątkiem NOWEJ bielizny damskiej i dziecięcej.

Plakat zbiórki środków finansowych na Ukrainę. Podany numer konta 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem Ukraina

Dodaj komentarzVerified by MonsterInsights