Dzieje się w PCK w Toruniu :)

Grudzień obfituje w ciekawe wydarzenia. W ostatnich dniach odbyły się między innymi warsztaty na temat oszczędzania energii. Partnerem tego wydarzenia była Fundacja Energa a spotkanie odbyło się pod hasłem “Z ENERGĄ duży i mały w energii oszczędzaniu śmiały”. Celem spotkania było zapoznanie słuchaczy ze sposobami oszczędzania energii elektrycznej. Zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie konieczności oszczędzania energii pozwala nie tylko ma na celu zmniejszenia ponoszonych kosztów ale również jest elementem dbania o przyrodę oraz działaniem zapobiegającym zmniejszaniu się zasobów naturalnych kopalin w tym węgla. Uczestnicy otrzymali jako upominki zestawy energooszczędnych żarówek LED.

Drugim ważnym wydarzeniem było spotkanie integracyjne dla dla polskich i ukraińskich rodzin. Święta to czas magii, radości i wzajemnej miłości. W związku z tym postanowiliśmy “wykorzystać” ten szczególny okres roku na wzajemne poznanie się, swoich obyczajów oraz swojej kultury. To spotkanie odbyło się we współpracy z Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej – Dom Harcerza w Toruniu

Dzieci ozdabiały drewniane choinki. Każde z nich mogło dodatkowo pokazać swoje umiejętności w dekorowaniu ciast. Przy takiej aktywności dzieci nie mogło zabraknąć posiłku. Pierogi i wspomniane dekorowane cista uzupełniły zapas utraconej energii. Śpiewaliśmy zarówno polskie i ukraińskie kolędy.

Dziękujemy sponsorom za atrakcyjne upominki.

Dodaj komentarzVerified by MonsterInsights