22-26 listopada Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK

Z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK Zarząd Rejonowy PCK w Toruniu składa na ręce krwiodawców najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, szczęścia i ciągłego uśmiechu na twarzy.
Dziękujemy Wam za każdą kroplę krwi i jej składników, którą przelaliście. Pamiętajcie: dzięki Waszej krwi biją czyjeś serca!

Początki

W dziedzinie krwiodawstwa honorowego obserwuje się dalszy postęp. Oto z roku na rok o 5% zwiększa się liczba otrzymanej od dawców krwi, a blisko 70% krwi pochodzi od honorowych dawców. Łącznie ilość otrzymywanej krwi wyniosła np. w 1971 roku 279 196 litrów, a tymczasem wobec ciągłego wzrostu zapotrzebowania powinno się gromadzić ponad 400 000 litrów rocznie. Aby ten cel szybciej osiągnąć, Polski Czerwony Krzyż (PCK) zorganizował w 1972 roku po raz pierwszy w całym kraju jednocześnie Dni Honorowego Dawstwa Krwi, w czasie których wybitnie wzmożono pracę uświadamiającą i propagandową w prasie, radiu i telewizji, a także za pośrednictwem licznych organizacji społecznych i zawodowych. Dni te znalazły szeroki odzew w społeczeństwie. / 1972 r.

Dodaj komentarzVerified by MonsterInsights