Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

Dzisiaj tj 10 września obchodzimy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Święto to zostało ustanowione przez Federację Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca w 2000 roku.

Dzień ten ma na celu uświadomienie, jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, a także promowanie właściwych zasad wśród społeczeństwa. Polski Czerwony Krzyż upatruje swoją rolę w szkoleniu młodych osób, tak by uwrażliwić ich na potrzebę niesienia pomocy, wykształcić w nich właściwe postawy i nauczyć zasad postępowania w razie wypadków. Często dzięki krótkiemu szkoleniu dorośli, młodzież, a czasem nawet dzieci są w stanie udzielić pierwszej pomocy w razie konieczności.

W 2020 roku Polski Czerwony Krzyż przeprowadził zajęcia z pierwszej pomocy dla ponad 9,4 tys. osób. Na terenie kraju w tymże roku działało 321 instruktorów, którzy to dysponując fantomami typu “dorosły” – 334, “dziecko” – 137 (z AED – 79) wydali ponad 4300 zaświadczeń.

Kurs podstawowy pierwszej pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża został wyróżniony certyfikatem zgodności z wytycznymi pierwszej pomocy Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca za wysoki standard prowadzenia zajęć oraz doświadczoną i wysoko wykwalifikowaną kadrę instruktorską.
Więcen na temat kursów na: https://pck.pl/pierwsza-pomoc/kurs-pierwszej-pomocy/

Dodaj komentarzVerified by MonsterInsights